Faydalı Bilgiler

Ramazana özel sünnet organizasyonları

 • Ramazana özel sünnet organizasyonları
  28 May, 2017

  Ramazan ayında sünnet düğünü yapılır mı? Ramazanda yapılacak sünnet düğünü ve töreni hakkında bilinmesi gerekenler

  Erkek çocuklarımızın sünnet edilmesi, dinimizin gerekliliği olarak yerine getirdiğimiz bir vazife olması yanında aynı zamanda kültürümüz ve geleneklerimize uygun sünnet düğünü törenleri ile toplumumuzun önemli değerleri arasında yer almaktadır. Aynı şekilde Ramazan ayı da dinimiz ve kültürümüz içinde kutsal bir yere ve öneme sahiptir. Bu sebeple, Ramazan ayında yapılan sünnet düğünlerinlerinde bilmemiz gerekenler ve bu çerçevede bir sünnet düğünü organizasyonu hakkında oluşabilecek soru işaretlerini aydınlatıyoruz.

  Din alimleri ve doktorlar ne diyor?

  Konu ile ilgili Diyanet ve çeşitli din alimleri Ramazan ayında sünnet yapılmasına dair hiçbir engel yer almadığına dikkat çekmektedir. Bu alanda alimlerin yorum ve görüşlerini doğrulayan pek çok kaynağa ulaşabilirsiniz. Tabi ki, din alimleri bu konuda yemekli sünnet düğünleri ve ikramlarla ilgili iftar saatlerine uygun saat düzenlemeleri hakkında tavsiyeler vermektedir. Aşağıdaki bölümlerde bunlar hakkında bilgi vereceğiz. Sünnet olmanın orucu bozmaması da din alimlerinin eklediği bilgiler arasındadır.

  Doktorlar ise sünnet için her zaman dikkat edilmesi gereken sağlık ve gerekli hijyenik koşulların yanında Ramazanda sünnet etkinliklerinde özellikle yer alan bir risk faktörü olduğu yönünde görüş bildirmemektedir. Sünnet düğünü içinde iftar yemeği verilmesi durumunda misafirlerinizin özel sağlık durumlarını göz önünde bulundurarak sağlık engeli bulunan misafirlerinize özel ikramlar ve sağlık koşulları sebebiyle oruç tutması sakıncalı olan misafirleriniz için sağlayabilecekleriniz ve sunabileceğiniz ikramlar konusunda hazırlıklı olmanızda fayda olduğu görüşünü paylaşıyorlar.

  Ramazana özel sünnet organizasyonları

  Ramazan ayında yapılacak sünnet düğünü organizasyonları için bu alanda tecrübeli ve tüm hassasiyetler konusunda bilinçli organizasyon firmaları ile çalışmanızda fayda vardır. Kuşkusuz, ramazanda sünnet düğünü yapmanın en önemli noktası yemekli sünnet düğünlerini iftar saatlerine uygun şekilde planlamak ve organize etmektir. İftar yemeği ve diğer ikramların bütün gün oruç tutmakta olan misafirlere uygun olarak planlanması ve aynı zamanda sünnet düğünü geleneklerine ve temasına uygun olarak seçilmesi önemlidir. Menülerin oluşturulması, iftar saati ve tüm süreçlerin planlanmasıgibi süreçler işinin ehli bir sünnet organizasyon firması ile çalışmanız durumunda hiç üzerinde düşünmenize gerek olmadan çözülecektir.

  İkram ve yemeklerin yanında sünnet düğünü süresince yapılacak şov ve etkinlikler de aynı şekilde Ramazan ayına ve iftar saatine göre planlanmalı ve uygulanmalıdır. Sünnet düğünleri ve Ramazan etkinliklerini aynı noktada buluşturan pek çok gösteri ve etkinlik vardır. Mehter takımı, semazen sema gösterileri ve ilahi sanatçıları gibi özel etkinlikler hem özlenen nostaljik Ramazan ruhuna hem de geleneklerimiz çerçevesindeki coşkulu bir sünnet düğününe elverişli olan gösterilerdir.

  İftarlı sünnet düğünü

  Sema gösterisi ile misafirlerinize görsel şölen yaşatan Semazenler veya ilahi sanatçılarının canlı musiki icraları eşliğinde kurulan bir iftar sofrası misafirlerinizin memnuniyetini artıracak ve unutulmayacak bir sünnet düğününe ev sahipliği yapmanıza fırsat verecektir. İftarlı sünnet düğününe özel catering hizmetleriyle özel menüler ve ikramları sünnet düğününüze uygun tema çerçevesinde sunumlarla birleştiren bir sünnet organizasyon şirketi, zengin bir sofrayı bu unutulmaz sünnet organizasyonunda sizlere taşıyacaktır.

  Ramazanda yapılan sünnet etkinliğinde gösteri ve sunumları sadece Ramazan ve iftar etkinliği çerçevesinde planlanlayıp çocuklarımızın eğlencelerini de ihmal etmemek gerekir. Ramazan gösterilerini çocuklarımızın son derece eğleneceği bir şölene dönüştürmek için Osmanlı macuncuları, patlamış mısır arabaları, pamuk şeker arabaları gibi karnaval yiyeceklerini ramazan sünnet organizasyonlarında özellikle tavsiye ederiz. Karnaval yiyecekleri, iftar sonrası tatlı ihtiyacını da gösterilerle bütünleşik şekilde karşılayarak hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden ikram ve gösteri öğeleridir.

  Zirve Organizasyon Logo

  Ramazan Sünnet Düğünleri İçin Tecrübeli Firma: Zirve Organizasyon

  Zirve Organizasyon, Ramazan ayında yapılacak sünnet düğünü organizasyonları için tecrübeli ve bu alandaki tüm hassasiyetler konusunda bilinçlidir. Özellikle, İftarlı sünnet düğünleri konusunda aranan organizasyon firmasıdır.

  Sünnet Organizasyonu