Faydalı Bilgiler

Açılış Organizasyonlarınız İçin Yerel Etkinliklerden Nasıl Faydalanabilirsiniz?

 • Açılış Organizasyonlarınız İçin Yerel Etkinliklerden Nasıl Faydalanabilirsiniz?
  30 Haziran, 2017

  Mağaza ve iş yeri açılışlarınızda bölgenizdeki etkinlikleri fırsat ve hatta sponsor olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

  Yeni mağazanızı henüz açmadınız, ancak açmak üzeresiniz. Henüz şubeleri düşünmek için belki çok erken. Ama o günün geleceğine de adeta eminsiniz. Büyük açılışınızı tanıtmanın ve onu unutulmaz bir açılış organizasyonuna dönüştürmenin ilginç bir yolu, büyük açılıştan hemen önce gerçekleşen bir etkinliğe sponsorluk yapmak olabilir. Bu şekilde, etkinlik büyük açılışınızı duyurmak ve yeni mağazanızın markasını bir çok kişiye tanıtmak için bir araç haline geliyor. Örneğin, koşu ayakkabı mağazasını açacaksanız, bir yarışa ortak sponsorluk yapmayı düşünebilirsiniz. Ya da bölgenizde Ramazan etkinlikleri düzenlendiğinde bu etkinliklere sponsor olabilir ya da firmanızın kimliğiyle katılım gösterebilirsiniz. Özellikle yiyecek sektörü üzerine bir işletme iseniz etkinlikler kapsamında iftar yemeği düzenlemek veya etkinliğe yiyecek bağışında bulunarak açılışınıza zitaretçi çekmek işe yarayan yöntemler olabilir.

  Bölgesel Etkinliklerin Açılışlarınıza Faydaları

  • Daha az mali sorumluluk üstlenmiş olursunuz
  • Kurulu bir marka mağazanıza daha fazla insan çekebilir
  • Daha pratik çözümlerle organizasyon sürecinizi yönetmiş olursunuz
  • Çok daha fazla katılımcı imkanı ile ürün ve hizmetlerinizi daha geni bir kitleye sunmuş olursunuz

  Mağaza konumuna ne kadar yakın bir etkinlik seçerseniz bu durumdan sağlayacağınız fayda da o kadar etkili olur. Çünkü, çok büyük çoğunlukla etkinliğin katılımcıları bölgenizde yaşayan kişiler olacaktır. Yerel ziyaretçiler de mağazanızın potansiyel devamlı müşterileri demektir. İnsanların kendilerine yakın bir işletmeyi terchi etme şansları çok daha yüksektir.

  Açılış organizasyonlarında yerel etkinlik avantajları

   

  Ayrıca pek çok yerde firmanızın logosu ve kampanya afişlerinizi sergilemek için fırsatınız olacaktır. Bu noktada özellikle işinin ehli, profesyonel bir açılış organizasyon firması ile çalışmanız çok önemlidir. Çünkü ancak uzman bir organizasyon şirketi böyle bir etkinlik fırsatından en verimli şekilde faydalanabileceğiniz fırsatları olgunlaştırabilir.

  Festivaller, Panayırlar ve Yöresel Etkinlikler

  Yerel etkinliklerden faydalanmak için sıklıkla faydalanabileceğiniz durumlar için örnek vermemiz gerekirse;

  • Bölgenizde düzenlenecek festivaller. Yüksek katılım ve enerji içerdikleri için bu tür festivallerden insanları açılış organizasyonunuza kanalize etmeniz çok daha kolay olacaktır.
  • Panayırlar ve karnavallar. Hemen bir karnaval yiyecekler standı kurup etkinliğe katılabilir ve rahatlıkla firmanızın tanıtımını yapabilirsiniz.
  • Yöresel etkinlikler ve özel yöresel pazarlar. Firmanızın bir standını ve pek çok tanıtım materyalini kolayca ekleyeibleceğiniz ve mağazanızın önünde etkiniğin uzantısı olarak faaliyet yürütebileceğiniz fırsatlar elde edersiniz.
  • Alışveriş haftaları ve özel ticari etkinlikler. Bilhassa büyükşehir merkezi bölgelerinde, avm yakınlarında gerçekleşen bu etkinlikler özellikle İstanbul açılış organizasyonları için biçilmez kaftan olacaktır.
  • Bölgenizde sergi açacak, konser verecek sanatçılar. Etkinlik sponsorluğu için daha etkili bir yöntem bulamazdınız. Tabi ki sanatçıların yetkili personeli ile iletişime geçip bu etkinliklerinize sponsorluğunuzu ayarlamaları için bağlantıları kuvvetli ve sizin adınıza ayarlamaları yapabilecek yetkin bir organizasyon firması ile bu aracılık için özellikle çalışmalısınız. 

   

  Potansiyel müşterilerinize nüfuzlu ve güven veren bir firma olduğunuzu daha açılış aşamanızda aşılamak için markanızı başarılı bir kamusal etkinlik ile birlikte konumlandırmanız bu aşamada uygulayacağınız en başarılı stratejilerden olacaktır. Bu sayede açılış etkinliğiniz ile sadece bir reklam mesajı vermekle kalmayıp, kamusal alanın ve kültürel akışın içinde gerçek bir değer olduğunuz fikrini benimsetmiş olur, ziyaretçileriniz için kalıcı ve  köklü bir marka olmak için çok önemli bir adım atmış olacaksınız.

  Zirve Organizasyon Logo

  Açılış Organizasyonları ve Etkinlik Menajerliği İçin çözüm ortağınız: Zirve Organizasyon

  Zirve Organizasyon açılışlarınızdaki tüm süreçleri uzmanlıkla yöneteceği gibi bölgenizdeki akışlardan da haberdar olacak ve açılışınızı hayal ettiğinizin ötesinde bir potansiyele çıkarmak için yerel etkinliklerle güç birleştirme adına gerekli adımları sizin için sağlayacaktır.

  Açılış Organizasyonu